Dikkat Menüde DOMUZ eti var!!!

Dikkat Menüde DOMUZ eti var!!!

Ne diyeceğimi bilmiyorum aslında Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ama artık dışardan yemek yerken içinde ne olduğunu bilmiyoruz, o yüzden ya güvenilir yerlerden yemek lazım ya da sadece ev yemekleri diyorum.

Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de ki Ayetler de,( Kur’an domuzu haram sayarken onu “fısk” (el-Maide 5/3) ve “rics’ (el-En’am 6/145) olarak nitelendirir), hatta İlahi dinlerden Yahudilikte domuzun haram kılındığı hususunda Tevrat’ta açık ifadeler vardır: “… ve domuzu, çünkü çatal ve yarık tırnaklıdır, fakat geviş ge­tirmez, o size murdardır. Onların etin­den yemeyeceksiniz ve leşlerine dokun­mayacaksınız, onlar size murdardır” (Le­vililer, 11/7-8; Tesniye, 14/8).

Bu yazıyı okuyunca çok üzüldüm ve sizlerle paylaşmak istedim siz de lütfen paylaşın bu hssa bir konu çünkü…

——————————————————————————————————–

domuzeti

Dikkat! Menüde domuz eti olabilir…

İstanbul’daki Kitchenette Restoranı’nda hiçbir uyarı yapılmadan domuz eti içeren pizza satılması büyük tepkiyle karşılandı. Bir müşteri sipariş verirken ‘proscuitto’ isimli pizzanın içeriğini garsona sorunca İtalyanca ‘domuz’ olduğunu öğrenmişti.

Peki bu olay karşısında Firmanın Genel Koordinatörü ne diyor?.Şu pişkinliğe bakın:

“Şimdiye kadar bu şekilde bir şikâyet almadık.Daha önce şikâyet almadık, alsaydık bunları değerlendirirdik” savunmasını yaptıktan sonra “Çünkü bu ulusal bir sorun. Evet, alkol kullanılıyorsa menüde yazılmalıdır. Fakat daha önce böyle bir talep gelmedi. Müşterilerimizin bu yönde bir talebi olursa tabii ki değerlendireceğiz.” Vay beyim vay! Sen Müslüman bir ülkede haber vermeden domuzlu pizza yapıp Müslümanlara yedireceksin. Ortaya çıkınca da “daha önce haber verselerdi değerlendirirdik, çünkü bu ulusal bir sorun” deyip işin içinden sıyrılacaksın. Ama tabi, bu gibi firmalar Müslüman mahallesinde hiç çekinmeden salyangoz satmaya kalkmışlarsa burada yaşayan Müslümanların ve onun adına denetim yapan kurum ve şahısların bilgisizlik, bilinçsizlik ve vurdumduymazlık kabahatleri ise gözardı edilemez.

Helal Gıda Bilinçlendirme Platformu‘ndan alıntıdır…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s